Cvičení NDT Točná

Dne 6. května 2016 se členové naší jednotky zúčastnili tradičního cvičení nositelů dýchací techniky v bývalé raketové základně v Točné. Před 22 hodinou jsme zahájili náš “výjezd”. Po násilném vstupu jsme se ocitli v labyrintu bývalého bunkru. Jak můžete zhlédnout na videu, viditelnost byla skutečná, tedy nulová, zakouření prostoru bylo naprosto perfektní. Naším úkolem bylo lokalizovat dvě ohniska, nalézt osobu, propan-butanovou lahev a kanystr s neznámou látkou. Následně jsme museli tohle všechno vynést ven. Toto nám ale zkomplikoval fiktivní zával vchodu, tudíž začal souboj s časem, který nám poskytovali naše dýchací přístroje. Náhradní východ jsme s dostatečnou zásobou vzduchu nakonec také našli. Děkujeme pořadatelům za perfektní cvičení a možnost získat nové zkušenosti.

Leave a Reply