Návštěva dobrovolných hasičů z Německa

V sobotu 2. července naši hasičskou zbrojnici navštívili kolegové z Německa. Přivítali jsme je v naší zasedací místnosti malým občerstvením a trochou vyprávění o hasičích v České republice. S pomocí překladatelky je náš hlavní průvodce Michal Brunner seznámil s fungováním dobrovolných a profesionálních hasičů v Praze. Následně jsme si od našich kolegů vyslechli, jak vše funguje u nich.

Další část exkurze proběhla v naší garáži. Ukázali jsme jim naši techniku a vybavení. Náš prvovýjezdový vůz Iveco Magirus Němce neskutečně zaujal. Nadruhou stranu jsme zjistili, že zásahové oděvy máme stejné. K velkému překvapení jsme na závěr dostali jako dar basu německého piva. Shodou náhod, jsme pro naše německé kolegy měli připravenou basu toho našeho vyhlášeného českého.

Spokojenost byla oboustranná, a proto s radostí očekáváme další návštěvu a těšíme se na možnost zájezdu do Německa.

Leave a Reply