Pravidelná odborná příprava

V neděli 4. 9. 2016 se jednotka v rámci pravidelné odborné přípravy vydala do bývalých vojenských objektů v Točné. Samotná doprava na místo byla školením pro strojníky na jízdu náročným terénem. Nejdříve jsme si na volném prostranství natrénovali práci s proudnicí při hašení v uzavřených prostorech. Následoval dvojitý praktický výcvik, při kterém jsme dvakrát rozdělali oheň v uzavřené místnosti bunkru. Mohli jsme si tak vyzkoušet působení tepla na hasiče v místnosti, ale také nebezpečí hrozící hasiči od páry při hašení. Každý z členů si pak vyzkoušel vlastní ochranu pomocí proudnice proti ohni. Cvičení nám také sloužilo jako pravidelné školení nositelů dýchací techniky a zopakovali jsme si také odvětrávání prostor pomocí přetlakové ventilace. Po důsledném dohašení jsme se vydali zpět na svou základnu, kde nás čekala zdlouhavá očista techniky, věcných prostředků, ale hlavně osobních ochranných prostředků.

Leave a Reply