Odborná příprava – požár v uzavřeném prostoru

V neděli 4. června jsme se opět sešli v rámci pravidelné odborné přípravy členů JSDH. Tentokrát jsme se celý den školili na téma požár v uzavřeném prostoru. Teoreticky jsme opakovali princip 3D hašení, pohyb v zakouřeném prostoru, ochrana před sálavým teplem a likvidace požáru v uzavřeném prostoru. Následovala praktická část, která opět probíhala v objektu bývalého bunkru na Točné. První požár sloužil k demonstraci šíření kouře v uzavřeném prostoru a k odzkoušení působení sálavého tepla. Každý si také prakticky vyzkoušel 3D hašení a krytí pomocí vodní clony. Druhý požár demonstroval požár vybavení bytu. Zde si každý vyzkoušel kompletní uhašení bytu. Na závěr jsme se pokusili o simulaci flashover kontejneru. Každý měl možnost vstoupit do malé místnosti, kde byla vysoká teplota a nulová viditelnost. Krátké video ze cvičení: odkaz.

Leave a Reply