Ohňový polygon

Ve čtvrtek 15.5.2017 se šest členů jednotky zúčastnilo výcviku na ohňovém polygonu, který do Čech přivezla firma Draeger. V polygonu se simulují reálné podmínky požárů v uzavřených prostorech. Hasiči si tak mohli vyzkoušet vstup do prostoru zasaženého požárem, postupovat dále zasaženým prostorem a pracovat s proudnicí. Každá z dvojic pod vedením zkušených instruktorů prošla dvakrát ohnivým peklem s předem stanoveným scénářem.
Nejprve dvojice hasičů provedla vstup do uzavřeného prostoru, kde provedla uhašení “kuchyně” a přiklopení “fritovacího hrnce”. Následoval postup k hořícím schodům. Dále jsme provedli vstup do uzavřeného pokoje přes dveře a postupovali zkrz krátkou chodbu k “ložnici”, kde každá skupina měla za úkol uhasit hořící “postel”.
Děkujeme p. Pavlovi Hrochovi z firmy Draeger za umožnění tohoto výcviku a také instruktorům z HZS Pardubického kraje, kteří se nám věnovali.

Leave a Reply