Letňanský železňák

V sobotu 7.4. proběhl 13. ročník soutěže požárnické všestrannosti O putovní pohár starosty Letňan a Letňanský železňák. Ten pořádá místní SDH Letňany. Nejprve právě jim patří velký dík a obdiv jak perfektně dokáží připravit tuto soutěž a organizačně ji zabezpečit.
Na 15. soutěžních týmů byli připraveny reálné situace se kterými se můžeme potkat při naší činnosti. Jednalo se například o dopravní nehodu s větším počtem raněných, požár budovy, práce s nastavovacím žebříkem a sebezáchrana, TFA, práce s motorovou pilou a rozbrušovacím agregátem, záchrana tonoucího z vodní hladiny, výstup do 14. patra bytového domu a orientace v prostoru.
Byl to dlouhý den a při vyhlášení výsledků přišlo to co nikdo nečekal…


Sen se stal skutečností a zlaté medaile a putovní pohár za 1. místo putuje do jednotky PO Městské části Praha 11.
V samostatné soutěži ve výběhu do 14. patra bytového domu naší členové Míra Hrabák a Eliška Vaňková obsadili 3. místo, gratulujeme!

Leave a Reply