Dar od Nadace Agrofert

 

Na začátku tohoto roku Sbor dobrovolných hasičů Praha 11 – Chodov opět započal činnost s mládeží. Kolektiv nových vedoucích zahájil činnost s 12 mladými nadšenci, kteří projevili zájem o hasiče. Dle našich možností jsme je vzdělávali v požární ochraně a prevenci, učili zdravovědě a také jsme aktivně sportovali. Velkým snem bylo zapojení do klasických disciplín požárního sportu, k čemuž nám ale chybělo potřebné vybavení. Z tohoto důvodu jsme oslovili Nadaci Agrofert, jejíž hasičský fond nabízí možnost financování takovýchto projektů. Započali jsme s vyřizováním veškerých administrativních náležitostí a jsme rádi, že naše snaha vyústila v dar ve výši 25 tis. Kč. Jak je patrné z fotografií, nakoupili jsme závodní sety, požární nádrž a proudnice na požární útok. Na nákupu se taktéž podílel sbor částkou 6 557 Kč. Vzhledem k tomu, že díky dotaci z Magistrátu hl. m. Prahy taktéž očekáváme nákup přenosné požární stříkačky, můžeme naším mladým hasičům, kteří se k nám po prázdninách opět vrátili, nabídnout vstup do plnohodnotné sportovní sezony.

Děkujeme Nadaci Agrofert za poskytnutý dar a těšíme se na první závodní úspěchy našich mladých hasičů. A pokud by se po přečtení tohoto článku nějaký nový nadšenec rozhodl přidat do našich řad, velmi rádi ho uvítáme na naší pravidelné schůzi.

Leave a Reply