Cvičná evakuace

V neděli 11. září vyjela naše jednotka s CAS Iveco a CAS Tatra společně s JSDH Kunratice, Horní Měcholupy a Písnice, ZZS Sosan, ČČK Praha 1 a MP Praha 11 do ulice Petýrkova k cvičné  evakuaci objektu Klubu vozíčkarů. Ve 14 hodin vyjely jednotky k nahlášenému požáru v 5. patře zmíněného panelového domu.

Požár zasáhl kuchyň v jednom z bytů, kouř se však rozšířil do celé chodby. Hasiči proto museli evakuovat dva lidi v bezvědomí z chodby, několik imobilních osob z přilehlých bytů a samozřejmě také osoby ze zasaženého bytu, které byly evakuovány pomocí plošiny z balkónu. Všechny osoby se podařilo zachránit.

Po samotném cvičení jsme se setkali s několika vozíčkáři ve stanu ČČK, kde měli několik otázek, ale také připomínek k našemu zacházení s jejich vozíky. Domluvili jsme se proto na následném školení na práci s těmito osobami, abychom jim v případě potřeby mohli co nejlépe pomoci.

Fotografie naleznete na stránkách MČ Praha 11.

Leave a Reply