Cvičení Přestavlky

Naše jednotka se opět zúčastnila hasičsko-záchrannářského cvičení Přestavlky, které se konalo od soboty 1. října od 12 hodin do neděle 2. října do 4 hodin ráno. V sobotu odpoledne jsme prošli kolečkem školení, kde jsme získali základní info:-D rmace o zdolávání požáru, vyprošťování, radiokomunikaci, resuscitaci a třídění metodou START. Po večeři se všichni soutěžící vydali na plnění úkolů. Začínali jsme na kolečku osmi malých stanovišť. Vyzkoušeli jsme si záchranu sebevraha, porod v automobilu, požár kotelny, záchranu tonoucích, dopravní nehodu, vyhledávání neznámých balíčků, požár budovy a v poslední řadě jsme prošli testem z uzlů.

Poté jsme se přesunuli na dvě velká stanoviště, kde jsme spolupracovali se třemi dalšími sbory, ale také se zdravotnickou záchrannou službou a policií. Na obou stanovištích byl náš velitel určen velitelem zásahu, o to více nás těší, že jsme v hodnocení velkých disciplín dopadli nejlépe. Na prvním stanovišti jsme řešili dopravní nehodu autobusu s osobním automobilem. Na místě bylo okolo 50 zraněných. Na druhém stanovišti jsme řešili požár stodoly. V průběhu zásahu se požár rozšířil na vedlejší stodolu, tudíž jsme museli zasahovat na dvou frontách a zároveň nás čekalo vynášení mnoho zraněných osob. V součinnosti s ostatnímy sbory jsme nakonec požár zlikvidovali a všechny osoby jsme vynesli ven.

Leave a Reply