Pravidelná odborná příprava

V neděli 5. března probíhala pravidelná odborná příprava členů JSDH. V rámci této přípravy se vydalo naše družstvo v počtu 1+5 s CAS Iveco Magirus na stáž u HZS hl. m. Prahy stanice č. 6. Ostatní členové jednotky dorazili pouze na školení.

První a hlavní výcvik byl cílen na použití hasicího zařízení CCS Cobra. Po teoretické hodině, kde jsme se dozvěděli, kdy a kde můžeme toto zařízení efektivně využít, jsme se vydali i na praktické vyzkoušení práce s “Cobrou”. Po obědě jsme se školili na zásah s přítomností nebezpečných látek a opakovali jsme útočná a dopravní hadicová vedení.

Družstvo vyjelo ke dvěma případům. První výjezd v 11:03 byl případ neznáme látky na automobilech. Po příjezdu chemiků z Petřin bylo zjištěno, že se jedná o náplň práškového hasicího přístroje, tudíž jsme se mohli vrátit zpět na svou základnu. V 18:15 vyjela jednotka k dopravní nehodě. Na místě probíhalo řízení dopravy a resuscitace řidiče automobilu.

Leave a Reply