Cvičení Přestavlky 2017

V sobotu 30. září vyrazila naše jednotka do obce Přestavlky u Čerčan, kde se konalo hasičsko-záchranářské cvičení. Celý den byl věnovaný školení členů jednotky od profesionálních hasičů, policistů a záchranné služby. Naučili jsme se nebo zopakovali naše znalosti při ukázkové hromadné dopravní nehodě, kardio-pulmonální resuscitaci, vyprošťování zraněných při dopravní nehodě, radiokomunikaci a třídění pomocí metody START. Po večeři následovala noční část věnovaná soutěži, která pro nás byla hlavně reálným odzkoušením nabytých vědomostí. Začínali jsme součinnostními disciplínami, při kterých jsme spolupracovali s JSDH Pyšely, Velenka a Soběhrdy. Společně jsme perfektně zvládli nehodu autobusu a následně i velký požár. Zmíněným sborům děkujeme za spolupráci, společně jsme obhájili první místo v těchto disciplínách.

Následovali malé disciplíny pro jednotlivé jednotky. Museli jsme se vypořádat s automobilem překlopeným na střechu, ve kterém se nacházeli tři osoby, se zraněným motorkářem, požárem uhlí ve sklepě, s psychologickým vyjednáváním/podporou, s nálezem nebezpečné látky, vyproštěním poraněné osoby ze svahu, s vyhledáváním pohřešované osoby a s nálezem uhynulých zvířat. Celá noc pro nás byla velmi náročnou zkouškou fyzických i psychických sil, otestovala naše vědomosti a zkušenosti. K našemu velkému překvapení, jsme se ale i zde umístili na první místě. Chtěli bychom vyjádřit velké poděkování pořadatelům akce, všem zúčastněným figurantům, školitelům a spolu zasahujících složek IZS.

Leave a Reply