Hasiči testovali průjezdnost ulic

Ve čtvrtek 26. října provedla jednotka na žádost MČ Praha 11 zkoušku průjezdnosti ulic na Jižním městě.

Byli vyzkoušeny ulice:
KONSTANTINOVA (průjezdná obtížně od ulice Metodějova po ulici Černockého)
KOSMICKÁ (průjezdná ve spodní části od ulice Horčičkova a od č.p. 25 průjezdná již zhoršeně)
ŠTICHOVA (průjezdná od ulice Opatovská bez větších obtíží až po č.p. 5, kde díky špatně zaparkovanému vozidlu nešlo dále jet)
PLICKOVA (ve směru od ulice Nešporova průjezdná až k č.p. 5. Dále požární technika neprojela, vzhledem k špatně zaparkovaným vozidlům).

I když se dá říct, že ve většině ulic těžká požární technika projela, průjezd “krokem” při skutečném požáru, může mít tragické následky a nebo mohou vzniknout velké majetkové škody. Je třeba si uvědomit, že hasičům nestačí pouze projet ulicí, ale po příjezdu na místo události musí ještě z auta vystoupit, vzít z bočních skříní potřebné vybavení, připojit hadice a nebo ustavit výškovou techniku, což si po dnešním průjezdu některých ulic nedokážeme představit. Jednou můžete právě Vy čekat na pomoc hasičů, kteří nemohou projet ulicí. Myslete prosím na to, než zaparkujete svůj automobil.

Leave a Reply