Hasiči zasahovali u 23 událostí kvůli Vichřici Herwart

V neděli 29. října byla naše jednotka od 8:33 hodin do 22:15 hodin vyslána celkem k 23 mimořádným událostem, spojeným s následky vichřice Herwart, která se prohnala celou Českou republikou. Deset členů jednotky ve dvou družstvech řešilo:
12 událostí na území Městské části Prahy 11
11 událostí mimo území Městské části Praha 11.
Většinou se jednalo o vyvrácené nebo pádem hrozící stromy a nakloněné větve.
V pěti případech jednotka odstraňovala uvolněné plechy na střechách domů, v jednom případě uvolněné sklo na balkóně v 11. patře, které hrozilo pádem na chodník. Také jsme odstraňovali uvolněné plechy hrozící pádem na projíždějící automobily na lávce přes D1 u starého Chodova. V jednom případě jsme ve spolupráci s SDH Praha – Kunratice odstraňovali utržený billboard.

Technika: CAS 20 (1+5), CAS 32 (1+3)

Leave a Reply