Vyhledávání osob

Ve čtvrtek 8. února si pro nás velitelé připravili praktický výcvik na vyhledávání osob. S technikou CAS 20 Tatra a DA Ford jsme vyjeli k Milíčovskému lesu, kde na nás čekal “ohlašovatel události”. V lese by se měla nacházet jedna osoba, pravděpodobně zraněná. S pomocí rojnice jsme začali s prohledáváním lesa, kdy po cca 5 minutách byla nalezená jedna osoba se zlomenou nohou. Hasiči provedli předlékařskou první pomoc a z nepřístupného terénu osobu transportovali na přilehlou pozemní komunikaci s pomocí páteřní desky. Při “čekání na záchrannou službu” na nás čekalo ještě jedno překvapení. “Ohlašovatel události” náhle zkolaboval, a tak jsme se museli starat o další osobu.

Poté bylo cvičení ukončeno, po kladném zhodnocení jsme se vrátili zpět na svou základnu. Děkujeme velitelům za tuto nečekanou vsuvku do výcvikového plánu.

Leave a Reply